Uudised

Reisitoetuse taotlemine WOMEXil osalemiseks on avatud tänasest kuni 8. augustini 

25.–29. oktoobril 2023 toimub WOMEX – World Music Expo – A Coruñas, Galicias, Hispaanias. Eesti muusikaettevõtted on oodatud taotlema reisitoetust kuni 8. augustini. Music Estonia saab Balti Kultuurifondi vahenditest toetada kuni kaheksa Eesti muusikaettevõtte osalemist selleaastasel WOMEX esitlusfestivalil, kus leiab aset ka Balti fookus ja ametlikus programmis astub üles Puuluup. Avaldused, mis kaheksa valitu hulka ei pääse, saadetakse soovi korral sama taotluse alusel otse edasi EAÜ-ME ekspordifondi, kust on võimalik lisaks viiel ettevõttel toetust saada. Toetuse maht on fondide vahel erinev, vt rohkem infot allpool. 

 

Festivalil osalemine võimaldab laiendada Eesti muusikatööstuse kontaktivõrgustikku, luua uusi koostöösuhteid, suurendada Eesti artistide ja muusikaettevõtete nähtavust, osaleda olulistel kohtumistel ja aidata kaasa rahvusvaheliste koostööprojektide arengule. WOMEX on maailma üks suurimaid muusikatööstuse kohtumispaiku, mis hõlmab messiala, konverentsiprogrammi ja esitluskontserte. Festival toob kokku üle 2600 professionaali (sh 260 artisti) 90 riigist. Festival esitleb laia skaalat uuemast globaalmuusikast ja selles tegutsejaid. 

Tänu Balti Kultuurifondi rahastusele on kolme Balti riigi delegatsioon suurem kui kunagi varem ehk leiab aset ametlik Balti fookus koos ühise messiala, võrgustumisüritusega (koostöös Hispaania piirkondlike ekspordikontoritega) ja ühise vastuvõtuga. Balti Kultuurifond soodustab kultuurikoostööd Balti riikide vahel, et tugevdada Eesti, Läti ja Leedu kultuuri rahvusvahelistumist ühiste kultuurisündmuste kaudu.

Professionaalidel, kes plaanivad festivalil olenemata toetusest osaleda, palume endast samuti märku anda, et saaksime teid liita Eesti delegatsiooni tegevustega. 

 

Keda ootame kandideerima? 

Muusikaettevõtteid ja muusikatööstuse spetsialiste, kes tegutsevad globaalmuusika vallas ja kellel on juba käimasolevad eksporditegevused Euroopas või hästi läbimõeldud plaan eksporditegevuse alustamiseks. Eelistatud on igast ettevõttest ühe professionaali toetamine, kuid vabade kohtade olemasolul, on võimalik saada toetust rohkematel. 

Kuidas kandideerida? 

Taotlemiseks tuleb täita küsimustik, mis kirjeldab ettevõtte plaane, tulevasi või planeeritud eksporditegevusi ja huvi osalemise vastu festivali delegatsioonis. Taotlus (inglise keelne) on leitav siin lingil: https://musicestonia.typeform.com/funding  

Valik tehakse hiljemalt augusti keskpaigaks valitud žüriiliikmete poolt. Komisjoni koosseisu kuuluvad Ave Sophia Maria Tölpt (Music Estonia), Jaan Jaago (Eesti Autorite Ühing), Madli-Liis Parts (Eesti Kultuuriministeerium), Tarmo Noormaa (Eesti Pärimusmuusika Keskus) ja Tiia Teder (Klassikaraadio). Žüriitööd koordineerib Music Estonia projektijuht Sebastian Buccioni.

 

Juhul, kui ettevõtte taotlust ei valita kaheksa hulka, saadetakse see soovi korral sama taotluse alusel automaatselt ekspordifondi, mille žürii teeb laekunud taotluste hulgast valiku hiljemalt augusti lõpuks. Mõlemast fondist toetatakse kokku kuni 13 muusikatööstuse professionaali. 

Infot EAÜ-ME žürii koosseisu kohta leiab siit lingilt

 

Komisjonid hindavad taotluste põhjalikkust, eesmärkide seadmise võimet ja ettevõtete strateegilist ekspordiplaani.

 

Mida osaleja saab ja millised on tingimused?

Kindlasummalise toetuse alusel saab osaleja reisitoetust kas 900 eurot (Music Estonia toetus), käibemaksu arvele ei lisata) või 500 eurot (EAÜ-ME ekspordifond).

NB! Üks professionaal ei saa toetust kahest fondist.

Toetuse summat saab kasutada näitena: 

  • transpordiks Tallinn-A Coruña-Tallinn suunal
  • majutususeks A Coruñas
  • registreerimisega seotud kuludeks
  • muudeks kohapealseteks kuludeks 

Taotlusega koos tuleb esitada eelarve (sh festivali passi, reisi-, majutuskulud) ja kuludokumendid (juhul, kui kulud on juba tekkinud). Balti Kultuurifondi korral makstakse toetus välja ettevõtte poolt koostatud arve ja kuludokumentide esitamise alusel. EAÜ-ME ekspordifondi korral kantakse toetus üle pärast lepingu sõlmimist ja esimese kuludokumendi esitamist. Toetuse saamiseks ei tohi taotlejal ega ettevõttega seotud juriidilistel isikutel olla EAÜ ees võlgnevusi, sealhulgas varasemaid aruandluse võlgnevusi. 

 

Toetuse saajatel on ettenähtud osalemine:

 

Kandideerimine toetusele on avatud kuni 8. augustini kell 23.59.

 

Registreerimine:

WOMEX-i suvehind (396 eurot km-ga) kehtib 25. augustini. Õpilased saavad registreeruda hinnaga 165 eurot (km-ga).

Siin lingil saab registreeruda Eesti delegatsiooniDelegatsioonikood peaks olema automaatselt sisestatud. Juhul, kui koodi automaatselt ei ilmu, siis sisestage see käsitsi: NFrPXGJ3aH 

Varem WOMEX-il osalenutel on juurdepääs oma kontole virtualWOMEX keskkonnas oma sisselogimisandmetega. Kui olete oma virtualWOMEX-i sisselogimisandmed unustanud, siis saate küsida uue parooli siin lingil

 

Küsimuste korral aitab teid Music Estonia WOMEXi delegatsiooni koordinaator sebastian@musicestonia.eu (inglise keeles). 

 

Delegatsiooni koordineerib Music Estonia, ametlikeks partneriteks on Eesti Pärimusmuusika Keskus ja Klassikaraadio. Projekti rahastab Eesti Kultuuriministeerium ja Balti Kultuurifond (partneriteks Leedu Muusika Infokeskus (juhtpartner) ja Läti Muusika Infokeskus). Delegaadid saavad toetust ka Eesti Autorite Ühingust.