Uudised

Seminar “Kontserdipaigad kui missioonikesksed organisatsioonid” tõi kokku väga erinevate kontserdipaikade esindajad

Reedel, 20. oktoobril toimus Music Estonia ruumides seminar teemal “Kontserdipaigad kui missioonikesksed organisatsioonid”, mida viis läbi Belgias tegutsev pikaaegse kogemusega kultuurorganisatsioonide juht Ken Veerman, kes on oma karjääri pühendanud missioonikesksete kontserdipaikade arendamisele. Ken usub, et muusikatööstuses omavad missioonikesksed organisatsioonid võrreldes tarbijakesksetega unikaalset perspektiivi. Nad tegutsevad kindla eesmärgi ja missioonitundega, mis läheb kaugemale kui vaid kasumlikkus. Isegi kui ainult väike hulk inimesi näitavad üles huvi ja rahaline tulu on minimaalne, tunnevad need organisatsioonid siiski vajadust oma missiooni ellu viia. Siiski ei tähenda see, et nad unustaksid oma publiku. Vastupidi, just publik on nende töö peamiseks käivitajaks.

Seminaril osalesid Philly Joe’s jazziklubi, Eesti Nüüdismuusika Keskuse (ECCM), Paavli kultuurivabriku, HUNGR, Heldeke!, Sveta klubi, Rakvere Vallimägi, Alexela kontserdimaja, Unibet Arena ja Krulli kvartali esindajad.

Seminaril keskenduti küsimustele “Kuidas täpselt toimivad missioonikesksed kontserdipaigad muusikatööstuses?” ning “Milliseid strateegiaid saavad nad kasutada publiku arendamiseks ja kaasamiseks?”. Arutleti, kuidas erinevad missioonikesksed kontserdipaigad tegelevad oma väljakutsetega, kasutavad missiooni juhtimaks otsuste langetamist ning arendavad strateegiaid publiku kasvu ja kaasamise edendamiseks. Seminari jooksul viidi läbi nii praktilisi ülesandeid väiksemates rühmades kui ka arutati üheskoos osalejatele olulistel teemadel.

Seminaril osalejate tagasisides toodi välja koolitaja praktilist lähenemist ja elulisi näiteid ning koolitaja professionaalsust. Samuti oli osalenute jaoks oluline teiste sarnaste kontserdipaikade esindajatega tutvumine, kogemuste ja muredekohtade jagamine.

Seminari toimumist toetas Eesti Kultuurkapital.

Meie tulevaste seminaride kava leiad SIIT.