Uudised

Sooduskoodid Music Estonia liikmetele Eurosonic Noorderslag esitlusfestivalile

18.–21.01.2023 toimub Groningenis ESNS (Eurosonic Noorderslag) esitlusfestival-konverents. Music Estonial on võimalik pakkuda 10 sooduskoodi tavapassidele (soodushind 337,50 eurot), lisaks 5 sooduskoodi noore professionaali passidele (soodushind 262,50 eurot), hindadele lisanduvad maksud 12,50 eurot. Kuna tegemist on isiklike koodidega, siis andke palun oma huvist teada kirjutades e-posti aadressil info@musicestonia.eu

Huvitatud ettevõtted on oodatud taotlema toetust ekspordifondist. EAÜ ja Music Estonia ekspordifondist toetatakse kuni viite ettevõtet summas 400 eurot professionaali kohta. Toetuse vormi leiad siit

Samuti on Music Estonial esmakordselt võimalik Kultuuriministeeriumi vahenditest toetada Eesti muusikaettevõtete ja ESNS-i poolt väljavalitud artistide osalemist festivalil. Delegatsiooni said väljavalituks järgmised ettevõtted ja nende esindajad: 

  • FAAR Music, Kertu Mägar
  • Ehtertainment OÜ, Mattis Kirsipuu
  • Sveta Baar, Roman Demtšenko 
  • U.C.E. OÜ / Urban Culture Entertainment, Tanya Korenika
  • JVPromotion, Juliana Volož 
  • Eesti Raskemuusikaliit, Ott Evestus 

 

Hindamiskomisjoni kuulusid: 

  • Madli-Liis Parts, Kultuuriministeeriumi rahvusvahelistumise nõunik
  • Kristo Rajasaare, Raadio 2 peatoimetaja  
  • Marii Reimann, Music Estonia programmide juht 

Komisjoni tööd koordineeris Ave Tölpt, Music Estonia tegevjuht. 

Sel aastal on esmakordselt eraldi tähelepanu all noored kuni 28-aastased muusikaprofessionaalid, kellele festival pakub sel korral soodsamaid festivalil osalemise tingimusi. Igast riigist valitakse välja kuni kaks noort professionaali. Ühe professionaalina on osalema kinnitatud Grettel Killing Tier Music ettevõttest. 

Eestist on esinema kinnitatud varasemast suurim arv artiste, kelleks on IVI, Duo Ruut, OOPUS ja Vera Vice. Kohapeal toimuvad Music Estonia poolt lisaks võrgustumisüritused rahvusvahelise muusikatööstusega. 

ESNS festivalil osalemine võimaldab laiendada Eesti muusikatööstuse kontaktvõrgustikku, võimendada ülesastuvate Eesti artistide nähtavust, osaleda olulistel kohtumistel ning panustada rahvusvaheliste koostööprojektide arendamisse. Delegatsiooni kontaktreisi korraldab Music Estonia, partneriteks on Tallinn Music Week ja Raadio 2. Projekti rahastab Kultuuriministeerium. 

Loe festivali kohta rohkem siit: https://esns.nl/en/.