Uudised

Classical:NEXT 2024 Eesti delegatsioon ja sündmused

Classical:NEXT on üks olulisemaid iga-aastaseid kohtumispaiku klassikalise ja nüüdismuusika professionaalidele, hõlmates messi, konverentsi ja esitlusfestivali programmi. Sel aastal toimub festival 13.–17. maini Berliinis, Saksamaal. Classical:NEXT peamine eesmärk on pakkuda osalevatele ettevõtetele, organisatsioonidele ja muusikatööstuse professionaalidele võimalust luua uusi ja arendada olemasolevaid rahvusvahelisi kontakte ning koostööprojekte. Osalevad üle 1000 professionaali rohkem kui 45 riigist.

Music Estonia koostöös Eesti Muusika Infokeskusega (EMIK) koordineerib taaskord Eesti delegatsiooni rahvusvahelisel klassikalise ja nüüdismuusika esitlusfestivalil ning konverentsil Classical:NEXT 2024, mis on seni ainus taoline platvorm selle valdkonna alustavate ja edasijõudnud professionaalide iga-aastaseks kogunemiseks ja kontaktivõrgustiku laiendamiseks. Lisaks soovime esmakordselt korraldada Berliinis enne messi võrgustumisürituse valitud Saksamaa valdkonna professionaalidega. Võrgustumisüritus suunatakse meie muusikavaldkonna professionaalidele, kes on osa C:N 2024 delegatsioonist. Töötame koos kohalike partneritega, nagu Berlin Music Commission ja Eesti Suursaatkond kohapeal. 

Kaaskorraldajateks on Eesti Muusika Infokeskus, partneriks Klassikaraadio, Läti Muusika Infokeskus ja Eesti Suursaatkond Berliinis. Vastuvõtu esitlejaks Fienta, Punch, Muhu Pagarid ja Bon Vegan. Stendi toetajateks Euronics, Valge Klaar, Sound Studio. Projekti toetab Kultuuriministeerium ja UNESCO muusikalinn Tallinn.

Tutvu Eesti delegatsiooniga:

Music Estonia: tegevjuht Ave Sophia Tölpt ja projektijuht Greete Paršin

Koostööpartnerid:

Eesti Muusika Infokeskus: Taavi Hark, Maria Rostovtseva
Klassikaraadio: Lisete Velt
Fienta: Liina Amon, Kätlin-Carolin Noormägi, Laura Välja

Organisatsioonid:

Birgitta festival: Lennart Sundja
Eesti Filharmoonia Kammerkoor: Anneli Ivaste
Eesti Jazzliit: Elo-Liis Parmas
Eesti Kontsert: Lauri Aav
Kristjan Kannukene
Scoremusic: Kristjan Nõlvak, Mariliis Nõlvak
Tallinn Music Week: Kertu Süld
Tallinna Kammerorkester: Janne Jakobson
Veljo Tormise Virtuaalkeskus: Iti Teder, Eva Karo
Voces Tallinn: Teele Utt

Leia meid:  

Esmaspäev, 13. mai kl 16–18 Estonian networking apéro @ Eesti Suursaatkond Berliinis

Teisipäev / Kolmapäev / Neljapäev 14.–16. mai kl 14 Scoremusic Intro @ Colosseum Berlin, standid 14–15, 25

Kolmapäev, 15. mai kl 12–13 Eesti ja Läti vastuvõtt @ Colosseum Berlin, standid 14–15, 25

Kolmapäev, 15. mai kl 14.15–15.45 Paneel: Klassikalise ja kaasaegse muusika eksport tänapäeval (Ave Sophia Tölpt, Music Estonia tegevjuht) @ Colosseum Berlin, rohkem infot: SIIT

 

Tutvu brošüüriga SIIN.