Uudised

Live Music Estonia uus juht on Ingrid Stroom

Muusikaettevõtluse arenduskeskust ja muusikaettevõtete esindusorganisatsiooni Music Estonia kontserdikorraldajate ja -paikade haru Live Music Estoniat hakkab 4. juunist juhtima Ingrid Stroom.

Ingrid Stroom on viimased 13 aastat Soomes resideerunud live-muusika ürituste produktsiooni- ja projektijuht. Ta on töötanud Soome WKND festivali produktsioonijuhi ja -koordinaatorina, aga osalenud ka mitmete teiste erinevate kontsertide ja festivalide korraldamises. Viimastel aastatel on Stroom töötanud vabakutselise konsultandina, nõustades festivale ja üritusekorraldajaid üle Euroopa. Tema viimase aja põhifookuseks on olnud cashless ehk sularahavaba süsteemi kasutamine suurüritustel.

“Ootan põnevusega, et saaksin peale pikka eemalolekut panustada Eesti live-muusika sektori arengusse ja aidata luua selleks vajalikke võimalusi. Eesti live-muusika sektor on teinud viimastel aastatel hüppelise arengu, mistõttu on ka äärmiselt tähtis, et alal oleks organiseeritud katusorganisatsioon, mis aitaks sellel arengul jätkuda ja tooks ala tegijaid ühise laua taha. Koostöö arendamine rahvusvahelisel tasandil on Eesti live turu jaoks oluline, et tuua publikuni maailma tipptaseme artiste, aga teha tööd ka rohujuure tasandil, mis toetaks Eesti artistide jõudmist laiema rahvusvahelise publikuni.” kommenteerib Ingrid Stroom.

2019. aastal Music Estonia alla rajatud haru Live Music Estonia eesmärgiks on olnud esindada kontserdikultuuri edendajaid ning toetada nende tegevust ja arengut. 

„Kui Live Music Estoniale pandi alus kaks aastat tagasi ca kümnekonna kontserdikorraldaja ja -paiga ning muusikafestivali poolt, siis praeguseks on kasvanud võrgustikku kuuluvate tegijate arv pea viis korda. See illustreerib üsna hästi, et sellise võrgustiku tekkimise järele oli vajadus. Kuigi suurem osa viimasest kahest aastast on möödunud Covid-19 kriisiga maadeldes, siis samal ajal on kriis näitlikustanud ka seda, kuidas Eesti kontserdikorraldajad soovivad leida probleemidele lahendusi, kui neilt küsida ja rääkida lasta. Mul on äärmiselt hea meel, et Ingrid Stroom on valmis selle töö nüüd üle võtma – sest lisaks rahvusvahelisele kogemusele ja kontaktidele on näha, et ta suudab kuulata ka teisi, sünteesida erinevaid vaatenurki ning vastavalt sellele tegutseda.“ ütleb haru senine juht Henri Roosipõld.

Seotud uudised