Uudised

Seminar “Artist ja manageri koostöö” täitis Ellie Giles’i (UK) eestvedamisel kohalike tegijate teadmistepagasit

Kolmapäeval, 27. septembril kogunesid Music Estonia kontoris nii artistid kui ka managerid, et uurida lähemalt muusikatööstuse ühe tähtsama mündi kahte poolt. Seminaril “Artist ja manageri koostöö” jagas oma põhimõtteid ja kogemusi pikaaegse muusikatööstuse kogemusega manager Ellie Giles (UK).

Ellie Giles on töötanud muusikatööstuses umbes 15 aastat, alustades promootorina Barfly’s ning seejärel edukalt tegutsedes A&R-i valdkonnas (leides artiste nagu nt. Ellie Goulding ja White Lies) Polydori all. Tema armastus aidata artistidel saavutada nende täielik potentsiaal, strateegiline koordineerimine ja eduka äritegevuse ülesehitamine tõmbas teda produtsentide ja artistide haldamise juurde.

“Mida manager ikkagi täpsemalt teeb?”, “Kas sõlmida tuleks leping ja mida see võiks sisaldada?”, “Mis juhtub siis, kui tiimi lisanduvad näiteks plaadifirma või agent?”, “Kuidas võiks artisti ja manageri koostöö maksimaalselt hästi sujuda?”.

Just need on küsimused, millele Ellie oma pika karjääri jooksul vastust on otsinud. Olles tegutsenud mitmes erinevas rollis, oskab ta tänasel päeval enda kogemusest kinnitada, et muusikatööstuse kõige raskem amet on just manageri amet. Music Estonias antud seminaril võrdles Giles manageri tööd mägironimisega: “Sa muudkui ronid ja ronid ning oled tipule alati nii lähedal, kuid kätte sa seda kunagi ei saa.”

Ellie lahkas kohalike manageride ja artistide ees olulisi teemasid, nagu koostöökokkulepped, lepingud, töö- ja rahajaotus, ootused ja igapäevatöö. Lisaks tutvustas ta artisti ja manageri koostöö rahvusvahelisi standardeid ja parimaid praktikaid ning arutles seminaril osalenutega, kuidas saavutada parimad võimalikud tulemused ning tagada mõlemapoolne rahulolu.

Vestlusringis haru pidepunkte kaardistades ja murekohti lahates selgus, et nii artistid kui managerid mõtlevad üpris sarnaselt. Koos leiti, et kõige aluseks on ootused, kommunikatsioon, lugupidamine, ausus ja usaldus. Just viimane neist on eriti oluline, sest mõlemad pooled peavad tegutsema läbi ühise visiooni. Koostöö peab kulgema aga läbi artisti tahte ja kui seda ei ole, siis kaugele ei sõida. “Managerina sa investeerid oma oskusi ja aega ärisse – sa ehitad artisti jaoks üles äri. Artist peab olema neli korda töökam kui ta manager,” seletas Giles.

Seminari toimumist toetas Eesti Kultuurkapital.

Meie tulevaste seminaride kava leiad SIIT.

Tekst: Jaane Tomps