Uudised
Juunikuus toimuvad Music Estonia seminarid
Juunikuus toimub Music Estonia poolt kaks eriilmelist seminari. Ootame kõiki huvilisi osalema ning täpsemalt loengutega tutvuma.
Piletid on saadaval mõlemale seminarile Fienta müügikeskkonnast: SIIT
11.06 kl 11-13 “Praktilised nõuanded mitmekesises maailmas teadlikumalt navigeerimiseks”, mida viib läbi Nikolina Finska. Loeng toimub Zoomis.
Kuidas inglise keeles Eurovisiooni võitjast rääkida, kuidas oma kodulehte kujundada nii, et ATH-ga inimene sealt hetkega ei lahkuks, miks laval “daamid ja härrad” asemel ehk mõnda teist väljendit kasutada ja miks asju mitte “musta” nimekirja panna? Sellel 2-tunnisel seminaril räägime sellest, kuidas paremini läbi mõelda oma sõnu, avalikku kommunikatsiooni ning oma üldist töökultuuri, et mitte endalegi ehk tahtmatult kedagi riivates või väljajäetuna tundma pannes.
Oleme ühiskonnana teinud mitmeid positiivseid samme edasi, eeldades aina enam õiglasemat kohtlemist ning austavamat suhtumist teineteisesse kõikides meie eripärades, olgu selleks sugu, nahavärv, neurodivergentsus, füüsiline erivajadus, sotsiaalne klass või perekonnaseis.
Ühes õiglaste ootustega teineteisele on ühe nö sanktsioonina ka tühistamiskultuur aktiivne ning vale sõnakasutus ning eneseväljendus on paljudele maksma läinud kogu nende karjääri või ettevõtte reputatsiooni. Võib vaielda, kas see on õiglane või mitte ning võib appelleerida teadmatusele, aga teisalt on muusikavaldkonna ja ka muude loomevaldkondade käsutuses võimsad platvormid, millel on lai publik, mistõttu peame ka võtma vastutuse, süvenema, end harima ning tegema kindlaks, et meie sõnad ja tegevus oleks meie enda väärtustega ka päriselt kooskõlas.
Seminaril me ei räägi sellest, et erinevus rikastab – eeldame, et usute seda niigi. Pigem räägime sellest, kuidas teadmatusest mitte oma väärtustele ise vastu rääkida ning mida oma sõnakasutuses, visuaalses keeles, käitumises või töökultuuris rohkem jälgida, mida vältida või vajadusel muuta, et olla arvestavam teistega, et eksporditegevustes võõras keeleruumis vähem vigu teha ning oma loomingu või teenustega kõnetada laiemat osa ühiskonnast.
Sageli on teave DEI (Diversity, Equity and Inclusion) parimate tavade kohta suunatud suurtele ettevõtetele ja pole eriti praktiline. Me kõik teame, et see on oluline, kuid see võib tunduda üle jõu käivana ning tekib hirm teha vigu. Sellel seminaril keskendume praktilisemale lähenemisele, mis on kohandatud Euroopa ettevõtetele. Seminar annab lisaks teooriale praktilisi tööriistu, mida oma töös rakendada. Käsitletavad teemad:
- Mis on DEI ja miks see on oluline?
- Parimad suhtluspraktikad
- Värbamine kuuluvuse toetamiseks ning kaasav töökultuur
- Mida teha, kui teeme vea
- Kuidas DEI mõtteviisi püsivalt oma organisatsiooni integreerida
Seminar sisaldab ka lühikest praktilist ülesannet ning osalejatel on võimalus küsida ja analüüsida enda ettevõtte praktikaid. Lisaks kasulikele näpunäidetele saate kaasa ka rea tööriistu, mis teid kaasava kultuuri juurutamisel edasi aitavad ning “kodutöö” neile, kes soovivad teemasse rohkem süveneda. Seminar toimub Zoomi platvormil.
Loe täpsemalt: SIIT
Osta pilet: SIIT
Seminari on kaasrahastanud Euroopa Liit ning see on osa Music Estonia projektist “Eesti muusikaettevõtete arendamine ja ekspordivõimekuse kasvatamine”
18.06 kl 15-18 “ChatGPT – AI rakendused muusikatööstuses”, mida teeb Kristjan Heinmets. Loeng toimub Music Estonia HUBis.
Kui oled artist, manager või mõnes muus rollis loomemajanduses toimetav ettevõtja, kes otsib võimalusi, kuidas tehnoloogia abil oma tööd lihtsustada siis see seminar on loodud just Sulle!
Seminari jooksul teeme põhjaliku ülevaate tehisintellekti ja GPT tehnoloogia(te) taustast, kus uurime, kuidas need tööriistad toimivad ning milliseid võimalusi need pakuvad Sul oma loomingut ja tööd tõhustada.
Toimub ka praktiline osa, mis keskendub erinevatele harjutustele ja ülesannetele, mis on kohandatud muusikatööstuse kontekstile. Harjutuste hulgas vaatame, kuidas:
- genereerida ideid oma teoste turustamiseks
- planeerida ja viia tegevusi edukaks teoste turustamiseks
- koostada turundusmaterjale
- leida uusi viise loomingulisteks protsessideks
- luua ja kontrollida pakkumisi erinevates kontekstides (live esinemised ja litsentsid jms)
- luua nö oma GPT’d, et korduvaid protsesse automatiseerida (e-maili vastaja, pakkumiste tegija jms)
Võtame eraldi aja, et ChatGPT abil tõhustada just Sinu vajadustest lähtuvaid protsesse. Saad võimaluse küsida seminari läbiviijalt oma ideede põhjal viise, kuidas mingeid konkreetseid väljakutseid lahendada ning üheskoos saame leida parimad viisid.
Lisaks käsitleme parimaid praktikaid, kuidas integreerida tehisintellekti oma igapäevatöösse, vältida levinud vigu ning mõista tehnoloogia piiranguid ja eetilisi kaalutlusi.
Seminari lõpus vaatame tulevikku ja arutame, millised on AI ja ChatGPT arengusuunad ning kuidas need võivad mõjutada loomevaldkonda. Tule ja saa osa kolmetunnisest seminarist, mis annab Sulle väärtuslikke teadmisi ja oskusi, et oma tööd lihtsustada.
Loe täpsemalt: SIIT
Osta pilet: SIIT